Ptak w Pradze

Co jest najważniejsze, aby móc czytać Biblię?

Co jest najważniejsze, aby móc czytać Biblię? 
Podtytuł: Dzieci we mgle, część 1.

Najważniejsze jest właściwie ukierunkowanie i prawidłowy światopogląd.
Nie jest natomiast ważna inteligencja. Wiele osób pewnie się nie zgodzi i postawi inteligencje na pierwszym miejscu, co jest dużym błędem (można w ten sposób nawet wywyższyć inteligencje ponad Boga). Sama inteligencja bez prawidłowego światopoglądu i właściwego kierunkowania jest jak chodzenie dzieci we mgle. Biblia nie jest czymś co można traktować jednopłaszczyznowo jak powieść czy książkę kryminalną. Biblia to Pismo Święte, które jest wielopłaszczyznowe, mocno wykraczające poza płaszczyznę materialną i logikę ludzką.

Zgodnie z Biblią – Boga nikt nigdy nie widział i nie zobaczy.
Wyłączając logikę ludzką, dystansując się od świata w każdym aspekcie i jednocześnie czytając Biblię można doświadczyć Boskości, która wykracza poza ludzkie zmysły i wyobrażenie. Kolejny artykuł będzie o błędnych wyobrażeniach, a także o tym jak naprostować swój światopogląd – zanim zaczniemy czytać Biblię.

Warto tutaj też wspomnieć słowa Jezusa:
“Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: “Widzimy”, grzech wasz trwa nadal. ” ← J 8 · J 10
Zgodnie z Biblią każdy człowiek, który narodził się z pożądliwości jest grzeszny (czyli każdy poza Jezusem). Biblia nie uznaje świętych, jedynym świętym był Jezus Chrystus.

Czeska Praga (Hradczany)
Czeska Praga (Hradczany)

Pewna osoba jakiś czas temu zapytała mnie czemu czytam Biblię?
Myślałem o odpowiedzi na to pytanie (o odpowiedzi jak najkrótszej i jak najkonkretniejszej) i w zasadzie odpowiedz tkwi w tym o czym już wspomniałem w tym artykule.
Czytanie/słuchanie Biblii to przede wszystkim poczucie jedności z Bogiem, to dążenie do Boskości, poczucie woli Najwyższego, a dopiero później rozwój płaszczyzn i struktur duchowych.
Wszystko to jest dużo bardziej złożoną kompozycją barw, prawd i doznań, niż mogłoby się to z pozoru wydawać. A wydawać się tak może tym, którzy jeszcze nie zweryfikowali i nie naprostowali swojego światopoglądu, więc nie wiedzą skąd przychodzą i dokąd zmierzają, są póki co jak dzieci we mgle.

Wkrótce kolejny artykuł.

Zdjęcia z tego artykułu pochodzą z czeskiej Pragi z roku 2013.

Projekt poznajBoga.pl to rozbudowany projekt zaufajBogu.pl,
którego cel jest w zasadzie wyłącznie informacyjny. Tutaj chciałbym pójść znacznie dalej i głębiej.
Jednocześnie nie negując Kościołów zbyt mocno, ale wymierzając im przynajmniej kilka “liści na odmułkę” 🙂
W końcu świat na płaszczyźnie materialnej nie jest idealny, a wszyscy jesteśmy skłonni do złego.

Bałwochwalstwo, czyli “Dzieci we mgle, cześć 2”:
http://poznajboga.pl/balwochwalstwo-wielbienie-rzeczy-materialnych/

Pozdrawiam,
admin poznajBoga.pl

2 myśli na temat “Co jest najważniejsze, aby móc czytać Biblię?

Dodaj komentarz