Zmartwychwstanie Pana

06. Dzieła Boga: NZ / Gejzery cz.2

Zmartwychwstanie Pana!

Witajcie:) Jako, że obecnie mam okres świąt Wielkanocnych chciałbym życzyć wszystkim wierzącym wszystkiego dobrego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego:)
Życzmy sobie znacznie mocniejszych fundamentów naszej wiary, ale i też samemu działajmy w tym kierunku, nie licząc na innych i nie pokładając nadziei w innych ludziach:) Musimy sami rozwijać się duchowo i samemu odbudowywać Nasze relacje z Bogiem. Musimy odnaleźć Boga w Nas samych.

Starajmy się coraz częściej wypełniać nie swoją wolę, a wolę naszego Ojca.

Starajmy się w każdym momencie naszego życia pokładać ufność w Bogu (tak jak wspomniałem o tym na ZaufajBogu.pl ), gdyż my nie widzimy całości – widzimy tylko małą część tej monumentalnej i nieskończonej układanki.

05. NZ / Gejzery 02

Oprócz zdjęć Boskich gejzerów i całej flory, która jest dziełem Boga w Nowej Zelandii ze względu na obecny okres upamiętniający najbardziej przełomowe wydarzenia w dziejach ludzkości i wielopłaszczyznową śmierć Jezusa na krzyżu, a także Jego niezwykłe Zmartwychwstanie dołączam kilka cytatów z Biblii:

1 A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. 2 Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: “Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”. 3 Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. 4 Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. 5 A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. 6 Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna 7 oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. 8 Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. 9 Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, [które mówi], że On ma powstać z martwych. 10 Uczniowie zatem powrócili znowu do siebie.
11 Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy [tak] płakała, nachyliła się do grobu 12 i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. 13 I rzekli do niej: “Niewiasto, czemu płaczesz?” Odpowiedziała im: “Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono”. 14 Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. 15 Rzekł do niej Jezus: “Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?” Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: “Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę”. 16 Jezus rzekł do niej: “Mario!” A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: “Rabbuni”, to znaczy: Nauczycielu! 17 Rzekł do niej Jezus: “Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: “Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”. ” (Ew.Jana 20)

“1 I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,
i morza już nie ma.
2 I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe
ujrzałem zstępujące z nieba od Boga,
przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.
3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
“Oto przybytek Boga z ludźmi:
i zamieszka wraz z nimi,
i będą oni Jego ludem,
a On będzie “BOGIEM Z NIMI”.
4 I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły”.
5 I rzekł Zasiadający na tronie:
“Oto czynię wszystko nowe”.
I mówi:
“Napisz:
Słowa te wiarygodne są i prawdziwe”.
6 I rzekł mi:
“Stało się.
Jam Alfa i Omega,
Początek i Koniec.
Ja pragnącemu
dam darmo pić ze źródła wody życia.
7 Zwycięzca to odziedziczy
i będę Bogiem dla niego,
a on dla mnie będzie synem.
8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników,
guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:
udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.
To jest śmierć druga”.” (Apokalipsa Jana 21)

Ostatni werset można tłumaczyć tak, że Ci którzy dobrowolnie oddają się złu i nigdy tego nie żałują, sami skazują się na “śmierć drugą”, wbrew miłosiernemu Bogu, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Jeszcze raz wszystkiego dobrego i pamiętajcie, że nie zawsze to co dobre od razu na takie musi wyglądać, czasem to co dobre początkowo wygląda bardzo źle, wręcz tragicznie. Tak jak śmierć Jezusa na krzyżu. Pamiętajcie, że gdyby nie ta śmierć to nie miało by miejsca również Zmartwychwstanie Pana.

Możesz sprawdzić też poprzednią galerię z gejzerami:
http://poznajboga.pl/dziela-boga-nz-gejzery-czesc-1/

Pozdrawiam,
admin poznajBoga.pl

Jedna myśl na temat “06. Dzieła Boga: NZ / Gejzery cz.2

Dodaj komentarz