Dlaczego Warto Czytać Biblie (1. Ogień)

Dlaczego warto samemu czytać Biblię?

Dlaczego warto samemu czytać Biblię?

Powodów milion.

Rozdział 1: Myśl samodzielnie.

1. Po pierwsze – w czasach, gdy ludzie nie potrafili czytać chodzili do Synagog czy do Kościołów, aby posłuchać Słów Pisma Świętego. Obecnie myślę, że co najmniej 90% społeczeństwa potrafi czytać. A nawet jeśli ktoś nie potrafi lub mu się nie chcę to powstają projekty jak BibliaAudio.pl, gdzie za darmo Stary i Nowy Testament przeczytają nam znani aktorzy. Dla przykładu Ewangelie Marka czyta Piotr Fronczewski:)
Jest to możliwość zakupu wersji fizycznej (płyty CD, pendrive). Wszystko jest zrobione bardzo profesjonalnie, dodane są odgłosy sytuacyjne (niektóre nagrywane były nawet w Izraelu), itd.
Czytaj, słuchaj i myśl samodzielnie.

Rozdział 2: Prywatna świątynia.

2. Nie neguje chodzenia do Kościoła, ale obawiam się, ze z rozwojem duchowym i wąska drogą o której mówił Jezus – nie ma to już nic wspólnego. Każdy z nas powinien odkryć swoja prywatna, darmowa świątynie i każdy z nas powinien odbudować, odnowić relacje z Bogiem, osobiście. Więcej na ten temat napisałem już w tym temacie:
http://poznajboga.pl/jak-sie-modlic/

Dlaczego Warto Czytać Biblie (Poznaj Boga: Ogień)
Dlaczego Warto Czytać Biblie (Poznaj Boga: Ogień)

Rozdział 3: Kim jesteśmy?

3. Przez te wszystkie malowidła w Kościołach i Katolicy i ateiści maja błędny i zniekształcony światopogląd, obraz. Ateiści mówią, ze nie wierzą w żadnego starca w niebiosach. Tylko, ze Bóg nie jest żadnym starcem w niebiosach! Żaden człowiek z krwi i z kości nigdy Boga nie widział i nigdy go nie zobaczy. Bóg jest miłością, są to najwyższe i najbardziej subtelne struktury. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, czyli w pierwszej kolejności jesteśmy miłością. Później została stworzona dusza, duch i ciało. Ciało jest ostatnim, końcowym etapem, wynikiem. Tak samo z wydarzeniami na płaszczyźnie materialnej, są to efekty naszych wcześniejszych uczuć, myśli i działań.

Wkrótce kolejne rozdziały, które nie odpowiedzą Wam jednoznacznie na pytanie: “Dlaczego warto samemu czytać Biblię?” 🙂 Te rozdziały mają na celu naprostować Wasz światopogląd i doprowadzić Was samych do właściwej odpowiedzi, a w końcowym efekcie również i do Biblii:)

Jedna myśl na temat “Dlaczego warto samemu czytać Biblię?

Dodaj komentarz