Obrazy zakazane przez Biblie

Bałwochwalstwo i wielbienie rzeczy materialnych

Bałwochwalstwo i wielbienie rzeczy materialnych

Dzieci we mgle, część 2.

” Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.” ← Księga Wyjścia 20:4

Zastanawiałem się od czego rozpocząć, aby było dobrze. Postanowiłem rozpocząć od fundamentalnej kwestii, czyli od jednego z dziesięciu przykazań, które zostało usunięte przez Kościół Rzymsko-Katolicki. Po co? Aby w Kościołach było więcej przepychu?
Aby z jednej strony modlić się do Boga, ale z drugiej jednak się do niego nie modlić i oddawać część rzeźbom, figurkom, obrazom i obrazkom??

Wnętrze Kościoła w Pradze
Wnętrze Kościoła w Pradze

 

Tłumaczenie, że wierni są inteligentni i nie oddają im czci jest jak tolerowanie bałwochwalstwa – to nie może się dobrze skończyć. To samo przecież było pod górą Synaj, gdy Mojżesz długo nie wracał to jego lud sporządził sobie bożka, aby miał się do kogo modlić…
Gdy Mojżesz zszedł w końcu z góry wtedy mocno się rozgniewał na Aarona i zapytał go czemu tak wielki grzech sprowadził na ten lud??
Na co Aaron mu odpowiedział: „Ty znasz swój lud – on jest skłonny do złego,
zebrałem całe złoto i ulał się ten cielec”.
Obserwujemy w obecnych czasach analogiczny grzech/błąd na całej naszej planecie.

Zbliżenie na rzeźby zakazane przez Biblie
Zbliżenie na rzeźby zakazane przez Biblie (bałwochwalstwo)

 

Podświadomość nie rozróżnia dobra i zła. Po to są przykazania, aby „Ci się dobrze działo”. Dodatkowo Jezus ukazał kolejne etapy rozwoju, również shierachizował wszystkie prawa.
Jednak, aby pójść dalej, wyżej i głębiej – należy mieć solidne fundamenty i mocną wiarę, najlepiej świadomą wiarę, a nie fanatyczną. Czasy fanatyzmu minęły, dzisiaj wszystkie procesy zachodzą 2 razy szybciej.

Żydzi w Torze mają 613 przykazań i myślicie, że ktoś kiedykolwiek wpadł na pomysł, aby znieść którekolwiek z nich?

Przykazanie o którym jest ten artykuł jest bardzo istotne. Wszystkie te rzeźby, obrazy, figury i figurki zniekształcają obraz… Ludzie już nie wiedzą o czym mówił Jezus, nie rozumieją przekazu, idą pokazać się w Kościele (rewia mody), pomodlić na głos z otwartymi oczami do figurek i rzeźb i na tym cała ich wiara się kończy. W mojej opinii to żadne akty wiary.

Obrazy zakazane przez Biblie
Obrazy zakazane przez Biblie

 

To tak jakby droga do boskości była schodami na 3 piętro. Ludzie z parteru wchodzą na pierwszy schodek, później na drugi, maksymalnie na trzeci i się zatrzymują, bo dalsza droga nie pozwala wchodzić z rzeźbami, figurkami, obrazami i obrazkami. To jak zakaz wstępu dla osób, które się nie dostosowały do woli Pana i uprawiają bałwochwalstwo. Wola Pana wiąże się z subtelnymi strukturami naszej duszy. Jeśli nie przestrzegamy przykazań to zabrudzimy swoją duszę, tym samym zamiast się rozwijać, idziemy w przeciwnym kierunku i zaliczamy regres.
Ok.90% ludzi, którzy chodzą do Kościołów i uważają się za mocno religijnych, a w najlepszym wypadku są pasywni i w zasadzie nie pracują na chwałę Pana – nie próbują dostosować się do woli Boga. Boga, który jest miłością.

1 ETAP: Przestań modlić się do rzeźb, obrazów, obrazków, figur czy figurek.
Jeśli posiadasz jakieś „święte” obrazy w domu – szczególnie gdy są wysoko i sięgają pod sam sufit to w mojej opinii powinieneś je zdjąć (nie doradzam, to jest tylko moja opinia, a Ty zrobisz jak zechcesz). Jeśli będzie Ci kusiło ponowne ich powieszenie – lepiej je sprzedaj lub oddaj komuś za darmo.

W jednym z kolejnych artykułów ETAP 2: czyli jak się modlić:
http://poznajboga.pl/jak-sie-modlic/

Wstęp do czytania Biblii znajdziesz tutaj:
http://poznajboga.pl/najwazniejsze-aby-moc-czytac-biblie/

Pozdrawiam,
admin poznajBoga.pl

 

2 myśli na temat “Bałwochwalstwo i wielbienie rzeczy materialnych

Dodaj komentarz